Ana sayfa Başarı Hikayeleri CEM UFUK İle Röportaj Yaptık

CEM UFUK İle Röportaj Yaptık

831
0
PAYLAŞ

GENÇ YAŞINA RAĞMEN BAŞARISI BİR ÇOK ÖDÜLLE TAÇLANDIRILAN CEM UFUK, GÜVEN OLMADAN KAZANÇTA OLMAZ FELSEFESİYLE ÇALIŞIYOR…

CEM UFUK, Ankara’nın en genç ve başarılı işadamlarından. Ticari gayrimenkul alanında ses getiren Ufuk, World ticari mülk yatırım şirketinin sahibi. Ankara’nın yatırım merkez olduğunu vurgulayan Ufuk, yurt dışındaki Türk işadamlarına ve yurt içindeki yatırımcılara gayrimenkul alımı konusunda yönderlik yapıyor. En büyük sermayesinin dürüstlük olduğunu vurgulayan genç işadamı; “insanlar kazandıkları büyük paraları size güvenip sizin yönlendirmenizi bekliyorsa szde onların güvenini boşa çıkarmamak için var gücünüzle çalışıyorsunuz” diyor.

Ekosanayi okuyucuları sizi yakından tanımak istiyor, Cem Ufuk kimdir?
1984 Ankara doğumluyum. İşletme fakültesi mezunuyum. Proje geliştirme ve ticari mülk alanında faaliyet gösteriyorum. Bekarım.

Girişimcilik hikayeniz nasıl başladı?
Ailemin maddi durumu iyi değildi, küçük yaşlarda evin bütçesine ufakta olsa katkı sağlamak için simit ve su satmaya başladım. Yedi yaşındaydım o zamanlar, akşam olup da elimde simit kaldığı zaman çok üzülür ve hırslanırdım. Komşuların kapılarını teker teker çalar elimdeki simitleri onlara satmaya uğraşırdım. Çocukluk işte almayız dediklerinde camınızı kırarım deyip kızardım. Birazda haylaz ve haşarıydım. Böylelikle yıllar geçti hem okudum hem de çalıştım. İşsiz zamanlarım- da bir çok kapıyı çalıp umduğumu bulamadım. Bana umut verip işe almayan adamın ofisinin gün geldi sahibi oldum. Sene 2007’ye geldiğinde ise World ticari mülk ofisimi kurdum. Kısaca yaptığımız işi açacak olursam iyi kira getirisi olan, özellikle banka, kurumsal şirket ve devlet kiracılı ticari mülkleri yatırımcılara sunuyoruz şeklinde söyleyebilirim.

Başka alanlarda da faaliyetleriniz olduğunu biliyoruz…
Zamanla gıda sektörüne girmeye karar verdim. Gıda işinde sıcak para var her zaman. Yaptığım piyasa araştırması sonucunda Dikmen caddesinde 24 saat açık işkembe ve Türk mutfağı ağırlıklı Paşam adında bir işletmemiz var. Yine Balgat’ta üçbin m CEM UFUK, Ankara’nın en genç ve başarılı işadamlarından. Ticari gayrimenkul alanında ses getiren Ufuk, World ticari mülk yatırım şirketinin sahibi. Ankara’nın yatırım merkezi olduğunu vurgulayan Ufuk, yurt dışındaki Türk işadamlarına ve yurt içindeki yatırımcılara gayrmenkul alımı konusunda yönderlik yapıyor. En büyük sermayesinin dürüstlük olduğunu vurgulayan genç işadamı; “insanlar kazandıkları büyük paraları size güvenip sizin yönlendrmenizi bekliyorsa sizde onların güvenini boşa çıkarmamak için var gücünüzle çalışıyorsunuz” diyor. 2 Güven olmadan kazançta olmaz… lik alanda 2 bin kişilik Doğa Park adında bir işletmeyi çok yakında hizmete açacağız. Burada da restoran, kafe ve nargile hizmeti vereceğiz.

Kaç kişi istihdam ediyorsunuz?
Her geçen gün büyüyerek gidiyoruz. Şu an yüz kişiyi aşkın bir istihdamımız söz konusu, yeni yerimizin açılmasıyla birlikte bir çok kişiye daha iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz. İnanıyorum ki işinizi severek ve dürüstçe yapıyorsanız önünüz her zaman açıktır. Biz bu özgüvene sahibiz. : Hayatınızda dönüm noktanız neydi? World ticari mülkü kurduğum gün sermayem; cebimdeki sadece ilk kirayı karşılayabilecek miktardaki paraydı. Bir de cebimde hayallerim ve hedeflerim vardı. : Yatırımcılara yönelik proje geliştirmekten kastınız nedir? Ülkemizde en iyi yatırım araçlarından birisi hiç şüphesiz gayrimenkuldür. Bizim yönlendiğimiz ticari gayrimenkul çok daha fazla kazandıran bir yatırım olgusudur. Her ay düzenli kira getirisi olması nedeniyle yatırımcılar hedefledikleri gelir seviyesine rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Üstelik her sene mülkleri iyi kira getirisinin yanı sıra değerde kazanıyor. Yaptıkları doğru mülk yatırımlarıyla geçimlerini rahatlıkla sürdüren bir çok yatırımcımız var. Ayrıca iş merkezi, alışveriş merkezi, otel ve hastane projelerimiz hızla devam ediyor. Müşterilerimizin isteklerine ve günün koşullarına uygun bir şekilde işlerimizi her geçen gün geliştiriyoruz ve kendimizi yeniliyoruz.

Ankara’ya yatırım yapacaklara neler söylersiniz?
Türkiye, kuşkusuz dünyanın en güzel coğrafyaya sahip ülkelerinden biri. Ankara’da bu güzelliklerden fazlasıyla nasibini almış ve ülkemizin başkenti olmuş bir şehir. Şu an yurt dışından çok yatırımcımız var. S.Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Azerbaycan, Kazakistan, Almanya, İngiltere, İsveç, İsviçre ve Fransa’dan onlarca yatırımcıyla iş birliği içerisindeyiz. Ankara’nın cazibe merkezi olduğunu görüp bu fırsattan faydalanmak için yatırım yapıyorlar. Yatırımlarından kar elde ettikçe yeni yatırımcılarında ülkemize gelmesini sağlıyorlar.

Hayal kurar mısınız?
Bir zamanlar en yakın arkadaşıma cebimde tek kuruşum yok ama günün birinde büyük bir iş adamı olacağım demiştim. O da benimle eğlenmişti. Evet, benim hayallerim var. Girişimciliğin temelinde hayal kurmak yok mudur zaten? Her hayalime ulaştığımda yerine yeni bir hayal koyuyorum. Şu an en büyük hayalim bir gün binlerce insana istihdam sağlayabilmek. Bu hayalim doğrultusunda durmaksızın çalışıyor ve üretiyorum. Para benim için iş anlamında önemli bir araç. Bu aracı doğru kullandığımı düşünüyorum, bunun en büyük göstergesi de sürekli büyüme ivmesi içinde olmamız.

Başarınız bu hafta bir ödülle taçlandırıldı, duygularınızı alabilir miyiz?
Ekosanayi Dergisi tarafından düzenlenen “Yılın Başarılı İş İnsanları” ödül töreninde seçici kurul ve internetten yapılan halk oylamasıyla “Yılın Girişimcisi” ödülüne layık görüldüm. Bir çok devlet büyüğümüzün ve bürokratların katıldığı bu törende böyle bir ödüle sahip olmam da doğru yolda ilerlediğimin güzel bir kanıtı bana göre.

Deneyimli ve başarılı bir genç girişimci olarak yeni girişimde bulunacaklara ne tavsiye edersiniz?
Benim hayallerim vardı ve yola onlarla çıktım. Hayal kurmaktan çekinmesinler. Mutlaka yanlarında güven duyabilecekleri insanlar olsun, kendilerinden yaşca büyük insanlarla arkadaşlık etmekten çekinmesinler. Yaşanmış hikayelerden alınacak dersler çok önemlidir. Şu an benim sohbetinden ve tecrübelerinden faydalandığım yetmişbir yaşında bir arkadaşım var. Herkese Allah böyle dostlar nasip etsin derim. Hayatta en önemli şey ne iş yaparsanız yapın dürüst olun ve kazancınızın helal olmasına özen gösterin. Çalışmayı da eklersek, başarı kolay geliyor arkasından.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here