Ana sayfa Genel TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU: “GELECEĞİMİZİN BAŞMİMARI, ÖĞRETMENLERDİR”

TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU: “GELECEĞİMİZİN BAŞMİMARI, ÖĞRETMENLERDİR”

180
0
PAYLAŞ

TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU: “GELECEĞİMİZİN BAŞMİMARI, ÖĞRETMENLERDİR”

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, öğretmenliğin yeryüzünün en onurlu mesleklerinden birisi olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, yarının dünyasını oluşturan mimarlardır” dedi.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler öğretmenlerimize, annemize babamıza gösterdiğimiz sevgi ve saygıyı göstermeyi öngören bir kültürle büyüdük. Milletleri kurtaranın, geleceğe hazırlayanın öğretmenler olduğunu duyarak, inanarak yaşadık.

Bu anlayış içerisinde Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olarak, 2004-2005 döneminde eğitim öğretime başlayan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni, 2022-2023 eğitim döneminde eğitim öğretime başlayan TOBB ETÜ Koleji’ni kurduk. Geleceğin liderlerini, yöneticilerini, topluma yön verecek isimleri yetiştirmenin derdine düştük.

Ayrıca, 365 oda ve borsamızla işbirliği halinde eğitim yardımlarımıza devam ediyoruz. İnşa ettiğimiz okullarla iş dünyasının eğitim konusundaki misyonunu yerine getirmeye çalışıyoruz.

Çünkü inanıyoruz ki, insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.

Ve bundan da daha faydalı bir iş yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here