Ana sayfa İş Dünyası Zeynep Gülyüz KINAY

Zeynep Gülyüz KINAY

1083
0
PAYLAŞ

Çok güzel bir kadınla tanıştım. Çok özel bir kadınla. Dostlarına sonuna kadar BAŞARILI İŞ KADINLARI destek olacağını hissettiğim bir kadınla tanıştım. Kendi adıma çok sevindim. Adam gibi bir kadınla tanıştığım için. Herkesin hayatında böyle dostları olması dileklerimle röportajımıza başlıyorum…

1980 Ankara doğumlu olan Zeynep Kınay Yükseliş Kolejinden sonra eğitimine Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Destekli Muhasebe bölümünde devam etti. 2 kızı olan Kınay’ın iş hayatına girişi eşinden ayrılması sonrası oldu. İlk iş hayatına başlayışının çok ilginç olduğunu ifade eden Kınay, sözlerine şöyle devam etti: “Okul sonrası evlilik ve iki kız çocuğu. Aslında benim hayatımın tamamını dolduruyordu evim ve çocuklarım. Eşimle ayrılma kararı vermemizin sonucunda ben de iş hayatına girmeye karar verdim ve böylelikle yola çıktım.

Firmanız Euroclean ne tür işler yapmakta?
Firmamız temizlik işleri, bordrolama işleri, ilaçlama işleri yapıyor. Genel olarak yaptığımız işlere tesis yönetimi işi diyebiliriz.

Peki ya ortaklık yapınız?
Euroclean 2005 yılında 2 kardeş tarafından kuruldu. Abla Nurcan Cengiz Germani yüksek kimya mühendisi, kardeşi Latif Cengiz ise Amerika’ da işletme eğitimi almıştır. Nurcan hanımın İstanbul ofisini açmasıyla ben de Ankara’ daki ofiste onun yerini aldım.

Müşteri yapınız nasıl?
Bizim en büyük özelliğimiz havaalanlarındaki başarımız. TAV’larla çalışıyoruz hem yurt içinde hem de yurt dışında. Bunun yanı sıra çok önemli markalar da müşterilerimiz arasında. Örnek verecek olursak; Coca-Cola’nın Türkiye genelindeki tüm fabrikaları, Türk Traktör fabrikası, Raddison, W-Hilton, Divan, Four Season otelleri, Acity, Adana Optimum, İzmir Optimum, 365 gibi alışveriş merkezleri, kanaltürk gibi haber kanalları.

Havaalanı temizliğinden ne anlamalıyız?
Gün boyu mesaisini orada tamamlayan çok ciddi bir eki- bimiz var. Ekibimiz orada yer temizliği, cam temizliği, tuvalet temizliği, halı temizliği ve ilaçlama yapıyor. 24 saat boyunca kısacası her türlü temizlik işinden biz sorumluyuz. Bu kadar büyük müşterilerin olması ciddi anlamda bir personel ihtiyacı demektir. Evet, franchise larımızla birlikte 1200 kişiyi istihdam ediyoruz.

Denetimi nasıl sağlıyorsunuz?
Öncelikle işe personel alımında çok dikkatli davranıyoruz. Hiçbir şekilde insan ayrımı yapmaksızın işimize yarayabilecek doğru personeli seçmeye özen gösteriyoruz. Operasyon müdürlerimiz projelerimizi sıkı bir şekilde kontrol ediyor ve denetliyor. Ayrıca en önemsediğimiz konulardan birisi de kurum içi eğitimler. Tüm elemanlarımızı sürekli eğitime tabi tutarak hem eleman kalitemizi yükseltiyoruz hem de müşteri memnuniyetimizi üst seviyede tutuyoruz.

Ne sıklıkla toplantı yaparsınız?
Her sabah toplantı yapıyoruz. Günlük görev paylaşımı yapı- lıyor ve yeni projeler değerlendiriliyor bu toplantılarda. Toplantıya katılan ekibimin fikirleri benim için çok önemli. O yüzden katılımcılığa çok önem veriyorum. Tabii ikinci toplantımızda gün sonunda oluyor. Bu toplantımızda da o günün değerlendirmesini yapıyoruz. Geleceğe yönelik projeleriniz? İşlerimi büyütmek ve kendi işime ek olarak yeni işler yap- mak istiyorum. Şimdiki işime paralellik gösterecek ve birbirini besleyecek bir iş daha açma çalışmaları içerisindeyim.

KARİYER
İlk paranızı kazandığınızda neler hissettiniz?

Paramı harcamak istemedim, hala duruyor. İnsanın kendi kazandığı para çok kıymetliymiş onu söyleyebilirim. O kazanılan paranın verdiği mutluluk tarif edilemez bir haz. Şimdi bile o parayı anlatırken gözlerim mutluluktan ışıl ışıl parlıyor.

GÜNE BAŞLARKEN
Sabah kaçta uyanırsınız?

Güne sabah 7’de uyanarak başlıyorum. Öz bakımlarımı ger- çekleştirip ofise gelmem 9.00 gibi oluyor.

Sabah kahvaltısına önem verir misiniz?
Sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yapamıyorum. O yüzden kah- valtımı ofise geldiğimde yapıyorum.

Gazete okur musunuz?
Evet, her gün mutlaka gazete okurum.

SPOR
Spor yapabiliyor musunuz?

Spor, maalesef yok. Ancak tatile gittiğim zamanlar yüzebili- yorum. Yüzmeyi çok seviyorum.

BESLENME
En çok hangi yemeği seversiniz?
Et yemeklerini çok severim.

Yemek yapar mısınız?
Yemek yapmak benim en büyük zevklerimden birisi. Özellik- le et yemeklerinde çok başarılıyım. Bunun yanı sıra çocuklarımın beslenmesine gösterdiğim özenden dolayı da sebze ve zeytinyağlı yemekleri de severek yaparım. Elimin tadı çok lezzetlidir. Hem misafir ağırlamayı da çok severim. Dostlarıma kendi ellerimle yaptığım yemeği yedirmenin verdiği haz anlatılmaz bir duygu.

Peki ya diyetle aranız nasıl?
Pek iyi olduğu söylenemez ama son zamanlarda 2-3 kilo ver- diğimi de söylemeden geçemeyeceğim.

MEKAN
Ne tür mekanlardan hoşlanırsınız?

Dediğim gibi et önceliğim. Son günlerde Tepenyaki’ye git- mekten çok keyif alıyorum. Yine Günaydın, Big Cheffs, Timbo, The House Cafe ve Butcha favorilerim arasında.Mekan seçerken yemeğin lezzetinin yanı sıra görselliği benim için çok önemli. Müşteriye sunulan kaliteli hizmet, mekanın güzelliği sonuçta benimde sohbetime yansıyor.

OTOMOBİL
İlk otomobiliniz?

İlk otomobilim Volkwagen Polo’ydu. Şu an BMW 5.20’ye biniyorum. Otomobil benim için bir tutku. Araba kullanmayı çok seviyorum, tabii hız yapmayı da. Hatta sıkıntılı ve sinirli anlarımda arabamla yüksek sesle müzik dinleyerek gezmek beni çok rahatlatıyor.

KİTAP
Kitap okur musunuz?

Kitap okumayı çok seviyorum. Son günlerde Quantum’a ayrı bir merak saldım ve bu konuda bulduğum kitapların hepsini okumaya çalışıyorum. Onun harici değişik kitaplar okumayı seviyorum. Evimin her tarafında bir kitapla karşılaşmanız mümkün.

TATİL
Tatile vakit ayırabiliyor musunuz?

Tatil çok fazla yapamıyorum. Ama fırsat buldukça da tatil kaçamağı yapmak benim için büyük bir keyif. Uzun süre tatil yapamadığım için hafta sonu tatilleri benim olmazsa olmazım. Favori mekanım Bodrum. Ruhumu dinlendirdiğim, beni yenileyen bir yer Bodrum. Ayrıca yurt dışında tatil yapmaktan da çok keyif alıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here