Ana sayfa Genel Türk Kadın Mimarından Elektromanyetik Casusluğa Karșı Dinlenemeyen Oda

Türk Kadın Mimarından Elektromanyetik Casusluğa Karșı Dinlenemeyen Oda

1629
0
PAYLAŞ

Kabına sığmayan enerjisiyle başarıdan başarıya koşan başarılı bir kadın mimar

Pınar GÜNSEVEN

>>Türk Kadın Mimarından Elektromanyetik Casusluğa Karşı Dinlenemeyen Oda

“Yaptığı her işte yaratıcı fikirleriyle başarıyı yakalayan, ünü ülke sınırlarını aşmış Pınar Günseven’in hedefi Türk kadınını Meclis’te temsil etmek.”

Genç yaşına rağmen yaptığı işte farkını ortaya koyan Mimar Pınar Günseven, dünyanın en önemli mimarları arasında yerini aldı. Kimsenin gitmem dediği savaş sonrası Afganistan – Kabil bölgesine giderek dünyada KGB, CIA ve askeri teknik personelin gerçekleştirdiği sistemi hem öğrenip hem de uygulayarak edindiği tecrübeleri aktarabilmek için yurda geri döndü.

Mimar Pınar Günseven geliştirdiği “Elektromanyetik Casusluğa Karşı Dinlenemeyen Oda” projesiyle ilgili şöyle açıklamada bulundu: “Günümüz teknolojisini en iyi şekilde kullanarak, elde ettiğimiz bilgi birikimi ve teknik donanımlarla sıradışı projelere imza atıyoruz. Teknik bilgi ve deneyimimizi birleştirerek Elektromanyetik casusluğa karşı dinlenemeyen oda ve mekanları tasarlıyoruz. Bu sistemde kullanılan ekipmanlar teknolojiyi sıkı takip eden, dünya çapında özel kurumların kullandığı sistemler ile aynı özelliktedir. Yapılan mekanların güvenliği istendiği takdirde Tübitak tarafından onaylanmaktadır.

Teknolojiyi kullanarak bilgi casuslarına karşı Faraday Kafes sistemi esasına dayanarak “dinlenemeyen oda sistemi”ni geliştirdik ve tempest korumada uzmanız. Hackerların kablo ve kamera kullanmadan içerideki sesi ve görüntüyü aynı anda yakalayıp uzakta kendi ekranlarında görüntü ve sese çevirebilmelerini engelliyoruz. Ayrıca sistemimiz yanıcı, patlayıcı madde depolanan alanların yıldırımdan korunması içinde kullanılabiliyor. Binanın herhangi bir yerine gelen yıldırım, sistemimiz yardımı ile doğrudan toprağa iletiliyor. Sistem tamamen yasal olup kendini güvende hissetmeyenler, dinlendiğini düşünen siyasiler, işadamları, devlet adamları gibi kişiler için uygundur. “

“Teknolojiyi kullanarak bilgi casuslarına karșı Faraday Kafes sistemi esasına dayanarak “dinlenemeyen oda sistemi”ni geliștirdik ve tempest korumada uzmanız.”

ÜNÜ ÜLKE DIŞINA TAŞTI…

Özellikle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuweyt, Suriye, Filistin, Irak, Yemen, Ürdün, Mısır, Sudan, Lübnan, Cezayir, Tunus, Sishan ve İngiltere’de en çok tercih edilen mimarlar arasında bulunan Pınar Günseven’in bu ülkelerde aldığı onlarca ödül bulunmakta. Suudi Arabistan Kraliyet Ailesinin Ankara’da yaptırdığı okulda Pınar Günseven Mimarlık tercih edilmiş ve son teknoloji ile donatılmış, eşi benzeri olmayan bir okul projesi ortaya çıkmıştır. Suudi Arabistan Krallığının dünyadaki 365 bin okul içerisinde bu okul hem mimari, hem iç mimari hem de donanımı bakımında birinci olmuştur ve ödüle layık görülmüştür.

KREATİF PROJELERİN MİMARI

Tarihten ilham alarak tasarladığı üç boyutlu duvar kağıtları ile bir ilke imza atan Mimar Pınar Günseven’in bu çalışmaları bir çok otel, kamu kurumu ve ofis binalarının duvarlarını süslemekte. Yapılan iş bir heykeltraşın elinden çıkmış gibi görünmekte.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here