Ana sayfa Alışveriş Gordion Alışveriş Merkezi’nin Genel Müdürü Sayın HAKAN ALTIN İle Söyleyişi...

Gordion Alışveriş Merkezi’nin Genel Müdürü Sayın HAKAN ALTIN İle Söyleyişi Yaptık

1616
0
PAYLAŞ

AlışVeriş Merkezlerine Farklı Bir Bakış Açısı Getirdi…

Gordion AVM, Alışveriş Merkezleri Hizmet Kalitesi Benchmark Projesi 2012’de en yüksek puan alan üç alışveriş merkezi arasında yer alarak yeni bir başarıya imza attı. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği tarafından verilen bu ödül ile ilgili neler söylemek istersiniz?
AVM Hizmet Başarı Ödülleri, AVM’lerde gizli müşteri ekipleri tarafından hizmet kalitesi ölçümlenerek yapılan değer- lendirmeler sonucu sahiplerini bulmakta, bu da bizim için çok önemli bir başarı kriteri olmaktadır. Gordion AVM, müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlayışı ile en yüksek standartlarda hizmet vermek için aralıksız çalışmalarını sürdüren bir merkezdir. Bu anlamda çalışmalarımızın karşılığını almak ve böyle ödüllerle taçlandırmak bizi ayrıca mutlu etmektedir.

Gerek konsepti ve lokasyonu, gerekse marka karması ve hizmet anlayışı ile fark yaratan, diğerlerinden ayrılan bir alışveriş merkezisiniz. Nedir sizi farklı kılan? Gordion Alışveriş Merkezi olarak, 49,950 metre karelik kiralanabilir alanda 150’den fazla mağazamız ile ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesi ve özellikli marka karması ile güvenli, konforlu ve keyifli alışveriş ortamı yaratırken, tüm aile bireyleri için de farklı yemek ve eğlence alternatifleri sunuyoruz. Kafe ve restorantları, sinema ve eğlence merkezi ile, bulunduğu bölgenin sosyal cazibe merkezi haline gelen Gordion’da geçirilen zaman diliminin kalitesini arttırmak için aralıksız olarak birbirinden renkli aktiviteler hazırlıyoruz.Ziyaretçilerimiz her gelişinde başka sosyal etkinliklere katılım gösterirken, özel avantajlar sunan kampanyalarla karşılaşıyorlar. Merkezimizin sürekli yenilenen, gelişen ve dinamik yapısı, ziyaretçilerimizin de beklentileri ile örtüşen bir yapıya sahip… Ben de Çankaya’da oturmama rağmen alışveriş ihtiyacımın büyük kısmını buradan gideriyorum, tüm bahsettiğiniz olanaklar yanında geniş ve ferah yapısı ile de konforlu, rahat bir alışveriş imkanı sunuyor. Gordion AVM’nin bölgeye olan katkısını da unutmamak lazım… Gordion, Lokasyon itibariyle kolay ve rahat ulaşım imkanına sahip bir merkez. Yakın civarda ikamet eden kişilerin yanı sıra, Çankaya başta olmak üzere diğer bölgelerden de gelen çok sayıda ziyaretçimiz bulunmakta. Yapımı süren metro hattının tamamlanması ile de Gordion doğrudan metro girişi olan tek alışveriş merkezi olacak. Mimari olarak da farklı bir yapıya sahip olan merkezimiz üç ana meydanı bulunan tek bir cadde etrafında düzenleniyor. Güneyden girildiğinde, renklendirilmiş elmasların değişken oyunu ile alt katlara ışık veren Bijoux Meydanı’na çıkılıyor. Caddenin aşağısında ise bir kentsel plazayı andıran Orta Meydan yer alıyor. Zemin katından gökyüzüne doğru yükselen dikey dekoratif ve yapısal unsurlarıyla alışveriş merkezinin göz alıcı atmosferini vurgulayan Yiyecek Katı Meydanı bu sırayı taçlandırıyor. Bunun yanı sıra farklı bir mimariye sahip olan Gordion, AVM BREEAM sertifikasına sahip en büyük alışveriş merkezi olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Ankara’daki ilk ’’Yeşil Alışveriş Merkezi’’ ve ilk Breeam Sertifikalı bina.

Mimari olarak da farklı bir yapıya sahip olan merkezimiz üç ana meydanı bulunan tek bir cadde etrafında düzenleniyor. Güneyden girildiğinde, renklendirilmiş elmasların değişken oyunu ile alt katlara ışık veren Bijoux Meydanı’na çıkılıyor. Caddenin aşağısında ise bir kentsel plazayı andıran Orta Meydan yer alıyor.

Ankara’da en çok kampanya ve etkinlik düzenleyen AVM olarak dikkat çekiyorsunuz. Ne tür kampanyalar ve etkinlikler düzenliyorsunuz? Bunları planlarken nelere dikkat ediyorsunuz?
Modern yaşamın gereklerine uyan, ziyaretçilerimizin beklentilerini karşılayan, onları her anlamda doyuran ve mutlu eden aktiviteler ve kampanyalar olmasına özen gösteriyoruz. Mesela, Ladies Club üyelerimiz için birbirinden farklı indirim kampanyaları yanında, yıl sonuna kadar yapacakları alışverişlerde puan toplatarak, bu puanlarla alabilecekleri çeşitli hediyeler sunuyoruz. İndirimli alışverişin keyfini çıkarırken, aralarında buzdolabı, çamaşır makinesi gibi çeşitli ev ve mutfak eşyalarının bulunduğu zengin hediye seçeneklerine sahip oluyorlar. Yani çifte kazanç… Yine son olarak hayata geçirdiğimiz ve büyük ilgiyle karşılanan ücretsiz araç temizliği kampanyamız var ki, ziyaretçilerimizin hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran bir kampanya olarak kabul gördü. ‘’Aracınıza akşam temizliği’’… Akşam iş çıkışı geliyorsunuz, siz alışverişinizi yaparken aracınız Vatoz oto yıkama tarafından ücretsiz olarak temizleniyor. 19:00- 22:00 saatleri arasında gerçekleşen kampanyaya katılım için 50 Liralık alışveriş faturası göstermeniz yeterli… Etkinliklere gelince, Gordion’da her daim bir aktivite ile karşılaşmanız mümkün… Ünlü kişilerle moda söyleşilerinden tutun da sağlıklı yaşam seminerlerine kadar hem bilgilendiren hem eğlendiren zengin aktivite planlaması yapıyoruz. Çocuklar için birbirinden renkli oyun ve gösteriler sunan sürprizler de geliyor… Disney Car Silver ve Virtual Reality onlara unutamayacakları deneyimler yaşatacak.

Ladies Club’tan biraz bahseder misiniz? Çok konuşulan bir proje oldu…
Gordion AVM, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen, üye hanımlara ayrıcalıklar ve birbirinden renkli avantajlar sunan Ladies Club Projesi ile ICSC (Uluslararası Alışveriş Merkezi Konseyi) tarafından her yıl düzenlenmekte olan Solal Marketing Ödülleri kapsamında Cause Related Marketing (Sosyal Sorumluluk) kategorisinde 2012 yılı ödülünü kazandı. Bu yıl üçüncü yılını kutladığımız ödüllü Ladies Club, üye sayısını her geçen gün hızla arttırırken, sunduğu ayrıcalıklara da her geçen gün yenilerini eklemekte…

Çağla Şikel’den sonra yeni yüzünüzün Tülin Şahin olduğunu duyduk…
Tülin Şahin, sevilen bir isim… Birkaç güne kadar birlikte gerçekleştirdiğimiz çekimleri de paylaşacağız. Ankaralılar bu yıl Gordion Alışveriş Merkezinde Tülin Şahin’le sık sık biraraya gelecekler. Stil önerileri, moda üzerine sohbetler, Tülin Hanım’ın da katılacağı birçok sürpriz etkinlik gerçekleştireceğiz.

Gordion’un hayatımdaki yeri tartışmasız çok büyük ama bu işimin bir parçası, farklı bir AVM’de olsaydı durum çok farklı olmayacaktı…

İsveç’te de bir ödül icin finale kaldiginizi biliyoruz. Bu ödülden biraz bahseder misiniz?
17-18 Nisan tarihlerinde İsveç’te düzenlenecek olan ICSC Avrupa Konferansı’na katılıyor olacağız. Gordion AVM, ICSC Avrupa Alisveris Merkezleri 2013 Odulleri’nde (ICSC European Shopping Centre Awards) kendi kategorisinde finale kaldi. Bu da aynı şekilde elde etmiş olduğumuz diğer başarılarımız gibi bizi heyecanlandıran ve daha iyilerini yapmamız noktasında bize ilham veren motivasyon kaynağımız olacaktır.

Biraz da kendinizden bahseder misiniz? Görüyoruz ki Gordion AVM hayatınızın büyük bir kısmını kaplıyor, peki boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz? Hobileriniz, uğraşlarınız nelerdir?
Evet, Gordion’un hayatımdaki yeri tartışmasız çok büyük ama bu işimin bir parçası, farklı bir AVM’de olsaydı durum çok farklı olmayacaktı… AVM Yönetimi belirli mesai saatleri içerisinde yapılacak bir işten ziyade hayatınızın ve yaşamınızın bir parçası olmak zorunda, çünkü yaşayan ve her gün değişen bir yapının parçası olmak aynı oranda dinamik ve enerjik olmayı da gerektiriyor. Boş zaman diye nitelendirmektense yapmaktan zevk aldığım şeyler diye cevap verecek olursam; seyahat etmeyi,outdoor sporları ve alışveriş yapmayı gerçekten çok seviyorum bunun haricinde gelişen sosyal medyayı ve trendleri de kovalamak zaman ayrıdığım uğraşlarım arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here