Ana sayfa İş Dünyası Türkan Ataç İLe Röportaj

Türkan Ataç İLe Röportaj

633
0
PAYLAŞ

Müzikle ilgili bir organizasyon dendiğinde akla gelen ilkisimdir Talu Müzik ve Organizasyon firması. Uzun yıllar sektöre emek vermiş, kaliteli hizmeti ve müşteri memnuniyeti ile insanların hayatında özel bir yer edinmiş Talu Müzik, özellikle evlenecek çiftlerin uğrak yerleri arasında.

Türkan Ataç kimdir, sizi tanıyabilir miyiz?
İlk ve orta eğitimimi Konya’da, lise eğitimimi ise Mersin’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde eğitimime devam ettim. Evli ve bir kız çocuğu annesiyim.

Çalışma hayatına ne zaman başladınız?
Üniversite yıllarında başladığım çalışma hayatıma daha sonra eşimle birlikte 1993 yılında kurduğumuz Talu Müzik ve organizasyon firmamızda devam ettirdim.

Böyle bir sektöre giriş noktanız nedir?
O yıllarda yaptığımız araştırma müzik organizasyonu konu- sunda bir boşluk olduğunu görmemize neden oldu. Bizde buradan yola çıkarak insanlara organizasyonlarında iyi hizmet vermek, işlerini kolaylaştırmak için bu sektöre yatırım yapmaya karar verdik.

Ne tür hizmetler veriyorsunuz? Bir organizasyon dendiğinde akla hayale gelebilecek her tür- lü konuda hizmet veriyoruz. Bizim işimiz bu. Müşterimiz bize hayallerini anlatıyor, biz ona hayallerinin ötesinde hizmetler sunuyoruz. Bunlar arasında mekan seçimi, dekorasyon, toplantı organizasyonu, temel atma törenleri, ses ve ışık sistemleri, sanatçı ve müzik grupları organizasyonu hizmetlerimizden bazıları.

Ankaralıların rağbet ettiği sanatçılar kimler? Ankara’da düğün organizasyonlarında genelde sanatçılara rağbet oluyor. Bu sanatçıların popülerliği tercih edilmelerindeki en büyük etken. Sibel Can, Ebru Gündeş, Alişan, Özcan Deniz, Demet Akalın bizden en çok talep edilen sanatçılar arasında yer alıyor.

Peki ya müzik tercihi?
Müşterimize göre müzik tercihleri değişse de genelde alatur- ka müziğe olan talep daha fazla.

Kısaca bir düğün organizasyonunu anlatır mısınız?
Öncelikle çiftleri ve ailelerini, onların beklentilerini, hayalle- rini dinliyoruz ve ona göre bir yol haritası çıkarıyoruz. Tabii mekan ve diğer organizasyonlarda çiftlerin bütçesi en önemli unsurların başında geliyor. İsteklere göre öncelikli olarak düğünün yapılacağı mekanı netleştiriyoruz. Yemek menüsü, ses, ışıklandırma, sanatçı seçimi, masa, sandalye süslemesi, gelin yolu, dekorasyon seçimini gerçekleştiriyoruz. O özel gecenin mükemmel olması için yapılabileceklerin en iyisini yapıyoruz. Çiftlerin mutluluğu bizim için en büyük referans.

CUMHURBAŞKANLIĞI VE BAŞBAKANLIKTAN BAŞARILI ORGANİZASYONLARIMIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR PLAKETİ ALDIK… :

Unutamadığınız bir organizasyon var mı?
Yaptığımız her organizasyon bizim için özel. Sayısız organi- zasyon yaptık. Fakat bunların içinde bazıları benim için çok önemli oldu. Özellikle Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlıktan gelen heyetleri ağırlamak için yaptığım organizasyonlar sonucu devlet büyüklerimizden aldığım teşekkür plaketleri benim için çok önemli. : Peki kendinize ayırdığınız zamanlar? En büyük zevkim kızım Sera ile sinemaya gitmek. Seyahat etmeyi, özellikle yurt dışına çıkmayı çok seviyorum. Çıkan tüm kitapları ve köşe yazarlarını takip ederim, okumak ise en büyük tutkum. Boş olan her anımı okuyarak geçiririm. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı çok seviyorum. Başarıyı yakalamış, belli bir gelir seviyesine ulaşmış her insanın en az bir sosyal sorumluluk projesinde yer alması gerektiği inancındayım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here