Ana sayfa Alışveriş Şık kadınların adresi Ülker Yılmaz İle Röportaj Yaptık

Şık kadınların adresi Ülker Yılmaz İle Röportaj Yaptık

789
0
PAYLAŞ

Butik hiçbir zaman bir alışveriş merkezi içinde olamazdı Benim için ‘BUTİK’ demek ‘ kişiye özel demek”

Ümitköy’de 2006 yılından bu yana hizmet veren Shay Butik, yurt dışından ithal ettiği eşi benzeri olmayan ürünlerle Ankaralı kadınların kendisini özel hissetmesini sağlıyor.

Başkent’in ilk butiklerinden biri olan Shay Butik, 2006 yılından bu yana hizmet verdiği Ümitköy’de Başkentl kadınlara çok özel tasarımlar sunuyor. Hobi olarak başladığı moda tasarımını,işi halne dönüştüren Shay Butik’in yaratıcısı Ülker Yılmaz, “Hiçbir zaman hırslı bir kadın olmadım ancak yaptığım işten keyif almak benim için çok önemliydi. Ankara kadını ne giyeceğini çok iyi biliyor” dedi.

HOBİM ARTIK İŞİM

ANKARA’NIN İHTİYACI VARDI
İzmir’de tekstil firmalarına hobi olarak çizim yaparak mesleğe atılan Ülker Yılmaz, “Model seçimi, model hazırlığı ve tasarım derken bir anda hobim, işime dönüştü. 2003 yılında ise ciddi anlamda başladığım bu yolculuk daha sonra Ankara’ya gelmem ve Ümitköy’de butiğimi açmamla devam etti. O dönem İzmir’de butik kültürü gelişmiş olduğundan Ankara’nın da buna ihtiyacı olacağını düşündüm” diye konuştu.

TÜRK KADININA UYARLIYORUM
Hayatta gerçekleştirdiği her şeyin keyif- li olmasını istediğini belirten Ülker Yılmaz, “Hiçbir zaman hırsları olan bir kadın olmadım. Kendimi sıkıntıya sokmadan keyifli bir iş yapıyorum şu anda. İlk başlarda çalıştığım iki İtalyan firma vardı. Ancak şu anda bu sayı 20’ye çıktı. Türk kadınının neleri tercih ettiğini biliyorum. Yurt dışına gittiğimde buna göre seçim yapıyorum ya da aldığım gece kıyafetlerini Türk kadınına göre uyarlıyorum. Çünkü onların kendileri için ürettikleri modeller zaman zaman Türk kadınına uymuyor. Göğüs dekoltesi ve sırt kısmı üzerinde değişiklikler yapıyorum” dedi.

KUMAŞ VE DİKİŞ ÖNEMLİ
Kıyafet seçimlerinde İtalya ve Fransa ağır- lıklı çalıştığını dile getiren Yılmaz, “Yıllardır aynı firmalarla çalıştığım için kıyafetlere müdahale etme şansına sahibim. Yurt dışındaki kadınlar için kumaştan çok model ön plandadır. Ancak biz Türkler’de kumaş ve dikiş önemlidir” dedi. Ankara’ya geldiğinde alışveriş merkezleriyle butik anlayışının örtüşmediğini gözlemlediğini ifade eden Yılmaz, “Butik hiçbir zaman biralışveriş merkezi içinde olamazdı. Benim için ‘butik’ demek ‘kişiye özel’ demek” diye konuştu.

EŞLEŞME İHTİMALLERİ NEREDEYSE İMKANSIZ
Shay Butik’te abiyelerin ve günlük kıyafetlerin yanı sıra iş kadınlarının da aradıklarını bulabileceklerini belirten Ülker Yılmaz, “Ankara aslında küçük bir şehir. Biz de bunu iyi bildiğimizden tek parça anlayışıyla çalışıyoruz. Yani kadınların buradan aldıkları ürünleri başka kadınların üzerinde görme ihtimalini ortadan kaldırıyoruz. Baştan kendisi için özel bir tasarım isteyerek butiğimize gelenler oluyor ancak burada bulunan modelleri gördükten sonra bu fikrinden vazgeçiyor” dedi.

BUTİK MÜŞTERİSİ EMEK İSTER
Shay Butik olarak bazı televizyon programlarına ve tanınmış program sunucularına sponsorluk yaptığını da ifade eden Ülker Yılmaz, “Butiğimizin kapısından içeri giren herkes bizim için çok değerlidir. Ankara cemiyetinden olmuş ya da normal bir vatandaş olmuş asla ayırt etmeyiz. Butik müşterisi her zaman çok emek isteyen bir kitle- dir. Bu kaliteyi kaçırmamak adına şu anda başka mağazalar açmayı düşünmüyorum ancak zamanla yatırımlarımızı da yapacağız” dedi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here