Ana sayfa Sektörler Serra Özdemir İle Röportaj Yaptık

Serra Özdemir İle Röportaj Yaptık

1602
0
PAYLAŞ

      

Müşterİlerİm kendİlerini Patİle’de evlerİnde gİbİ hİssedİyor…

Ankara’nın gözde semtlerinden Çankaya’da butik bir restoran mantığında çalışan Patile’yibilmeyen yoktur sanırım. Patile’de yediğiniz birbirinden lezzetli pastalar ve yemekler tam anlamıyla anne eli lezzetinde… Hafta sonları ise brunch keyfini yaşayacağınız en iyi mekanlardan birisi. Kapıdan içeri girdiğinizde mutlaka ya sevgili Serra ya da sevgili Ata’nın güler yüzüyle karşılanırsınız. Dostluk, hoş sohbet, güleryüz, sıcaklık enfes tatlarla bir araya geliyor ve Patile’yi oluşturuyor…

Bize kendinizden bahseder misiniz, Serra Özdemir kimdir?
1980 yılında Ankara’da doğdum. Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü 2003 yılında bitirdim. İstanbul’da 2 yıl profesyonel çalıştıktan sonra Ankara’ya dönüp Patile’nin işletmeciliğini üstlendim.

Patile nasıl doğdu?
Patile, 1 Şubat 2003’te Patile’nin fikir annesi, benim sevgili annem Semahat Sanaç tarafından kuruldu. Patile, Sanat Tarihi öğretmenliğinden emekli olup 20 senelik memuriyetin ardından hayata geçirilen güzel ve küçük bir düştü, bizler en büyük hobimizi bir işe dönüştürmek şansına sahip olmuştuk.

Siz işe nasıl dahil oldunuz?
Ankara’ya döndüğümde 3 kişi ile hizmet veren küçük dükkanımızın başına geçip 8 sene içinde 20 personeli ile hizmet veren orta büyüklükte bir işletmeye dönüştürdüm. İşimden kazandığımı işime ve kaliteye yatırmayı hep ilke edindim. Bizim sektörümüzde bir işletmenin 10 sene ayakta kalabilmesi uzun bir zaman. Ama, bizi biz yapanın kalite ve samimiyet olduğunu unutmadan her sabah aynı heyecan ve amatör ruh ile işimize sarılarak müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.

Kadın olarak yaşadığınız güçlükler var mı?
Bir kadının yeme içme sektöründe çalışabilmesi çok zor. İşlerimi büyüttükçe bu zorlukla daha çok yüzleştim. Tedarikçisi ve çalışanı ile erkek egemen ve eğitim sevi- yesi düşük bir sektörde karşılaştığım sıkıntıları, ev hanımlarını üretimde değerlendirip çalışma hayatına kazandırarak, çalışma prensiplerimle ve hayat görüşümle uyum sağlayabilen tedarikçilerle uzun süreli çözüm ortaklığı ortamı oluşturarak aştım. Müşterilerimin büyük çoğunluğu ile aynı bakış açısına sahip, empati yapabilen bir işletme oluşturarak onların kendilerini evinde hissetmesini sağlamayı hedeflemiştim; bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. Bu gün Patile, yüzde yüz güvenilir, sağlıklı bir imalat çizgisine sahip, önceliği daima kalite ve güleryüz olan, hedeflerini sağlam adımlarla sürdürülebilir büyüme olarak belirlemiş bir işletmedir. Ben hizmet sektöründe personel devamlılığının önemli bir kalite değişkeni olduğunun bilinci ile istihdam ettiğim kişilerin kendilerini Patile ailesinin birer ferdi olarak gördüğü ve aynı kalite davasına inanmış küçük fakat etkili bir ekibe liderlik etmekten gurur duyuyorum. Hobimi iş edinmenin verdiği avantajı aldığım eğitimle harmanladım. Ailemizde bu iş kuşaklardır yapılmadığı için kendi doğrularımı kendim keşfetmek zorunda kaldım, değerli müşterilerimin verdiği destekle öğrenme ve kendimi geliştirme sürecimi devam ettirmekteyim.
Teşekkürler.
www.patile.com.tr

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here