Ana sayfa Kültür / Sanat NFN İnşaat’tan Eğitime Çevreci bir Proje

NFN İnşaat’tan Eğitime Çevreci bir Proje

467
0
PAYLAŞ

Yapımı NFN İnşaat tarafından tamamlanan Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Yüksek kalite standartlarıyla donatılan, modern yapısı ve çevreci konseptiyle yurtiçi ve yurtdışında örnek bir proje olarak öne çıkan Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü, 6 Eylül günü gerçek- leşen törenle hizmetine başladı. Bakan Yılmaz açılış töreninde yaptığı konuşmasında darbe girişimi- nin anısına kütüphane, spor ve konferans salonlarına 15 Temmuz şehitlerinden “Prof.Dr. İlhan Varank”, “Astsubay Ömer Halisdemir” ve “Abdullah Tayyip Olçok” isimlerinin verildiğini açıkladı. Yılmaz, hain darbe girişiminde şehit edilen İlhan Varank´ın Türkiye´nin aydınlık yüzü, ilim ve irfan yolunda öğrencilerine ışık olan bir bilim adamı olduğunu belirterek adının verildiği kütüphanede öğrencilere ışık olmaya devam edeceğini aktardı. Kampüste isimleri ölümsüzleşen diğer şehitlere de tek tek değindiği konuşmasında eğitim sektörünün önemine dikkat çeken Bakan İsmet Yılmaz, eğitimin ülke geleceğinde en önemli yatırım olduğunu belirtirken evrensel değerlerle bütünleşebilen yerel değerlerin ancak kalıcı olabileceğini vurguladı. Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz, Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, okul yöneticileri ile birlikte anao- kulu öğrencileri açılış kurdelesini kesti. Öğrencilerin halk oyunu gösterileriyle devam eden törende şiir ve türkü dinletileri de sunuldu. Eğitim Alanında Önemli bir Değer… Çağdaş mimarisiyle Yaşamkent’e eğitim alanında da önemli bir değer kazandıran Okul 40 yılı aşkın bir süredir eğitim sektörüne hizmet eden Uğur Okulları kurucusu Enver Yücel tarafından hayata geçirildi. NFN İnşaat’ın yapımını gerçekleştirdiği projenin inşaat süreci NFN İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öztürk tarafından titizlikle takip edildi. Öztürk projeye ilişkin basın mensuplarına kısa bir bilgilendirme

      yaptı. Projeyi çok güçlü mimar ve mühendis kadrosuyla vücut bulan, tam kadro, özverili çalışmaların güçlü bir eseri olarak değerlendiren Ahmet Öztürk, Uğur Okulları Kurucusu Sayın Enver Yücel’in vizyonunu, ülkemizin eğitim geleceğine ışık tutan önemli bir değer olarak gördüğünü aktardı. Öztürk ayrıca, “Okulumuz yeşil bina konseptiyle çevreci nitelikte kurgulanmıştır. Binamız yüksek güvenlik donanımıyla en şiddetli depremlere karşı dayanıklı olarak inşa edilmiştir. Güvenlik ekipmanlarının yanı sıra çocuklarımız ve gençlerimizin sağlığı için yapıda kullanılan malzemelerin seçimleri ise kalite standartlarıyla uyumlu olarak yapılmıştır.” dedi Yaşamkent’e yaptıkları birçok projeyle daha yaşanabilir modern değerler kazandırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Ahmet Öztürk, Çayyolu’nun merkezinde inşası devam eden Gold N State İş Merkezi projesinin hızla yükseldiğini ve yakın bir zamanda hayata geçerek bölgenin ticari yaşamına prestij getireceğini belirtti. Öztürk ayrıca, projelerinde işe yarar, modern ve yenilikçi farklılıklar geliştirdiklerini vurguladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here